Open-source learning platform on upcycling fashion design

Chic & Craft

Chic&Craft – sutrikusios psichikos ar sutrikusio intelekto žmonėms skirta nuotolinio mokymosi programa, kurios tikslas – panaudojant nereikalingas medžiagas ir dėvėtus drabužius sukurti unikalų Europinį mados ženklą, kurio pagrindinis akcentas yra rankų darbo dizainas ir originali kūryba.

Nenuginčijama, jog rankdarbiai yra terapinė veikla. Amatų pagalba žmonės gali save išreikšti saugiu būdu. Tikėtina, jog toks saviraiškos būdas yra lengvesnis nei dalintis vidiniais išgyvenimais verbaliniu būdu. Būtent tokia pasaulėžiūra paremtas mokymosi modulių rinkinys buvo sudarytas iš populiariausių mados dizaino technikų ir kūrybiškų idėjų mokymo grupėms ir įgalinančių pratybų, kurios grindžiamos kolegų, turinčių lygiaverčių įgūdžių, parama, siekiant ugdyti tokius įgūdžius kaip bendravimas, komandinis darbas, motyvacija, savigarba, lyderystė ar koncentracija.

Per šešis mėnesius 50 žmonių, turinčių sunkią psichikos ir/ar proto negalią dalyvavo penkiose skirtinguose pilotiniuose išbandymuose Ispanijoje, Slovėnijoje, Vokietijoje, Graikijoje ir Lietuvoje. 10 mokytojų iš šių šalių baigė intensyvius kursus Ispanijoje ir buvo įtraukti į mokymo medžiagos išbandymą. Mokytojų suteiktas grįžtamasis ryšys buvo panaudotas mokymo medžiagos kokybės gerinimui, taip pat tikimasi, jog mokytojų patirtis paskatins kitas organizacijas savo veikloje pritaikyti projekto rezultatus, bei jais naudosis daugiau žmonių Europoje.
Kai kurie produktai buvo parduodami mugėse, partnerių centruose ir net internetinėse parduotuvėse, kuriose demonstruojami visi daiktai, kuriuos padarė žmonės su psichikos ar intelekto sutrikimais. Tai buvo ne tik galimybė parduoti sukurtus darbus, puiki pramoga, bet ir teigiamo visuomenės požiūrio formavimo akcija, kurios metu parodoma psichikos sveikatos sutrikimų turinčių asmenų galimybės, kūrybingumas ir vertingi įgūdžiai.
Chic&Craft yra kūrybiškumo, vaizduotės, meninės raiškos, atsakomybės, reabilitacijos, komunikacijos, komandos formavimo, savarankiškumo ir verslumo derinys. Šių žmonių rankos, jų noras mokytis ir dirbti kartu, su tam tikra parama, yra tai, ko jiems reikia pakeisti savo pasaulį.